Melissa & Doug - 14371 - Gra Zręcznosciowa - Suspend

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Melissa and Doug
  • Dostępność: Jest  (12 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 48,78 zł 60,00 zł

Melissa & Doug - 14371 - Gra Zręcznosciowa - Suspend

Gra typu bierki,jenga.

Suspend zapewni wspaniałą rozrywkę w gronie rodziny lub przyjaciół. Jest to gra zręcznościowa, polegająca na zawieszaniu drucików o różnej długości na metalowym stojaku, w sposób tak sprytny, aby nie doknąć innego i aby cała wieża się nie zawaliła. Każdy dodatkowy pręcik zmienia środek ciężkośći naszej konstrukcji, zatem to nie takie proste! Nasza zwinność, zręczność, dar przewidywania i planowania są tu bardzo pożądane! Wiele emocji i dobra zabawa gwarantowana!

 

ZASADY GRY

W grze można posługiwać się tylko jedną reką w celu umieszczenia elementu. W przypadku dotknięcia drugą ręką któregokolwiek z zawieszonych pręcików podczas rundy danego gracza, należy zabrać z powrotem użyty pręcik co skutkuje utratą kolejki.

W momencie gdy gracz puści zawieszony element ruch uważa się za skończony. Gracz może umieścić swój pręcik na którejkolwiek części innego pręcika z wyłączeniem miejsca (wycięcia lub odcinka prostego), które zostało już wcześniej zajęte przez pręcik innego gracza (Niemniej jednak, dozwolone jest gdy gracz umieści swój element w wolnym wycięciu lub na prostym odcinku i ześlizgnie się on na zajęte już wcześniej miejsce).

Na początku gry należy określić czy drewniany łącznik zostanie użyty w czasie rozgrywki jako miejsce, na którym można zawieszać pręciki.

Jeśli gracz zawiesi pręcik, który spowoduje, że którykolwiek z elementów konstrukcji dotknie powierzchni, na której rozgrywana jest gra (np. stół, podłoga), należy umieścić ten pręcik w innym miejscu.

Jeśli gracz spowoduje, że jeden lub więcej z zawieszonych elementów spadnie, musi je podnieść i dołożyć do swojej sterty pręcików.


ZŁOŻENIE STOJAKA:

Stojak należy złożyć na równej powierzhcni, która będzie służyła za powierzchnię do gry w czasie rozgrywki. W tym celu włóż 3 metalowe pręty do konstrukcji stojaka w otwory drewnianej podstawy, następnie dodaj drewniany łącznik i metalowy pręt zakończony haczykiem. Rozdaj graczom pręciki upewniając się, że każdy z graczy ma taką samą liczbę pręcików z każdego koloru (Niepodzielne pręciki umieść w jednym miejscu, z którego każdy gracz będzie dobierał po 1 elemencie).


RODZAJE ROZGRYWEK:

Gra dla początkujących
Zawieszaj pręciki w ustalonej kolejności, zaczynając od najdłuższych elementów i stopniowo w czasie rozgryki przechodząc do najkrótszych. Gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich pręcików zwycięża!

Gra dla średnio zaawansowanych
W każdej kolejce gracze rzuczają kostką, która wskazuje kolor pręcika do zawieszenia. Gra toczy się dopóki którykolwiek z graczy nie pozbędzie się wszystkich pręcików. W przypadku wyrzucenia na kostce koloru, którego gracz już nie posiada musi dobrać go ze stosu innego gracza lub ze stosu niepodzielnych pręcików. Jeśli pręcik w danym kolorze jest niedostępny u innych graczy lub na stosie niepodzielnych pręcików, gracz kończy swoją kolejkę. Gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich pręcików zwycięża!

Turniej mistrzów
Ta rozgrywka opiera się na systemie punktowym, w której gracze są eliminowani w momencie osiągnięcia ustalonej liczby punktów. Rozgrywaj grę jak w przypadku gry dla średnio zaawansowanych; jest to pierwsza runda turnieju. W momencie gdy jeden z graczy pozbędzie się wszystkich elementów, runda kończy się a punkty są podliczane i zapisywane – zwycięzca rundy otrzymuje 0 punktów, a pozostali gracze otrzymująpo 1 punkcie za każde wycięcie pręcików, które pozostały niewykorzystane (Więc, na przykład czarny pręcik z trzema wycięciami wart jest 3 punkty; pomarańczowy pręcik z siedmioma wycięciami wart jest 7 puntków). Kontynuuj kolejne rundy, zapisując punkty po każdej z nich i eliminując tych graczy, którzy zdobyli 20 punktów. Graj do momentu gdy w grze pozostanie tylko mistrz! UWAGA: Jeśli w grze dojdzie do remisu, odwróć kolejność gry w celu wyłonienia zwycięzcy: Gracz, który umieścił ostatni pręcik, teraz zdejmuje 1 z elementów. Gracz, który zawiesił pręcik przed nim, zdejmuje kolejny element. Kontynuuj grę wstecz pomiędzy graczami, za każdym razem usuwając po jednym z pręcików. Jeśli, któryś z graczy spowoduje, że jakikolwiek pręcik spadnie, gracz ten jest eliminowany. Gracz, który z powodzeniem usunie większą liczbę pręcików zostaje zwycięzcą!

Gra jednoosobowa
Zbuduj swoją własną konstrukcję w dowolnym stylu, używając którychkolwiek pręcików w wybranej przez Ciebie kombinacji. Nie przejmuj się powyżej opisanymi zasadami i po prostu dobrze się baw!

 


Podstawowe informacje

 
Liczba graczy: 1 - 4 osoby
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 15 minut
 
Losowość: 1 2 3 4 5 6
Interakcja: 1 2 3 4 5 6
Złożoność: 1 2 3 4 5 6
oddane głosy: 18
 
Wydawca: Melissa & Doug
 
Wydanie: międzynarodowe
 

Zawartość pudełka:

  • 24 kolorowe metalowe pręciki do zawieszania,
  • 4 metalowe pręty do konstrukcji stojaka,
  • kolorowa kostka do gry,
  • drewniana podstawa
  • drewniany łącznik

Typ zabawy jak w Jenga,bierki.