AvoSeedo

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest  (7 szt.)
  • Cena netto: 20,33 zł 25,00 zł

Mały, plastikowy pojemnik o specjalnej konstrukcji, która przyspiesza kiełkowanie i wzrost młodej roślinki awokado. Może ona w dość krótkim czasie stać się dużym, owocującym w mieszkaniu drzewkiem.

Pestkę awokado możesz pozyskać kupując w sklepie spożywczym dojrzały owoc.

W pojemniczek AvoSeedo należy włożyć pestkę awokado płaską częścią nasiona do dołu. Następnie tak przygotowane AvoSeedo wkładamy do naszego pojemnika z wodą. Najlepszy efekt wizualny uzyskasz w przeźroczystym plastikowym lub szklanym naczyniu, wówczas będzie zdobił pokój, a przez przeźroczyste ścianki dziecko może obserwować rozwój systemu korzeniowego. W miarę wzrostu rośliny będzie ubywać wody w naczyniu, należy ją uzupełniać. Po ok. 4 miesiącach, kiedy korzenie sięgną dna pojemnika, nasiono trzeba przesadzić do donicy, używając mieszanki piasku z torfem (w proporcji 1:2) tak, aby szpiczasta góra (1/3 pestki) wystawała nad ziemię. Roślina potrzebuje dobrze nasłonecznionego pomieszczenia, ale promienie słoneczne nie mogą padać bezpośrednio na jej liście. Pamiętaj też o systematycznym podlewaniu rośliny.

Dziecko opiekując się roślinką i obserwując jej rozwój, uczy się wielu podstawowych postaw w życiu: odpowiedzialności, opiekuńczości, systematyczności. Poznaje cud rozwoju życia, wegetacji.

 

Instrukcja obsługi jest dołączona do opakowania.

Konstrukcja pojemnika AvoSeedo jest zabezpieczona patentem.

W oferowanym zestawie nie ma pestki,  jest tylko sam pojemnik.